Відбулося засідання Вченої ради Університету

27 березня 2024 року відбулося засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. На початку засідання присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять видатного вченого-фізика, політичного та громадського діяча, академіка НАН України, Героя України, Почесного доктора Львівського національного університету імені Івана Франка Ігоря Юхновського, який відійшов у Засвіти 26 березня.

Надалі відбулося вручення дипломів і атестатів представникам академічної спільноти Університету. Окрім того, під час засідання Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник нагородив Медаллю Івана Франка випускницю Львівського університету, міжнародного гросмейстера, Заслуженого майстра спорту, Заслуженого працівника фізичної культури і спорту України Марту Літинську з нагоди її 75-річчя, яке відзначили днями у Шаховому клубі Університету.

Відповідно до порядку денного Вчена рада розглянула питання про нагородження працівників Університету Подякою Міністерства освіти і науки України, про присвоєння університетським науковцям вчених звань та про підтримку кандидатів в дійсні члени (академіки) та члени-кореспонденти НАН України.

Надалі проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник презентував колегам інформацію про міжнародну діяльність Університету у 2023 році, а проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський представив інформацію про цифрові трансформації в Університеті.

Під час засідання члени Вченої ради затвердили звіт про науково-освітню діяльність Наукової бібліотеки, з яким виступив в.о. директора Наукової бібліотеки Олександр Седляр. Очільник університетської книгозбірні ознайомив присутніх з інформацією про структуру Наукової бібліотеки, розповів про комплектування фондів бібліотеки,  доступ до зовнішніх електронних ресурсів наукової інформації, освітню та культурно-просвітницьку діяльність, наукову роботу,  міжнародну співпрацю, а також окреслив основні стратегічні цілі розвитку Наукової бібліотеки на 2024–2028 роки.

Упродовж засідання йшлося також про розробку і затвердження освітніх програм, затвердження положення про призначення директора Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки, затвердження положень про факультети журналістики та культури і мистецтв.

Традиційно Вчена рада розглянула питання про створення спеціалізованих вчених рад для разових захистів дисертаційних робіт для здобуття ступеня доктора філософії, затвердження і уточнення тем дисертацій та рекомендації до друку наукових праць.