XXIV Всеукраїнська наукова конференція «Сучасні проблеми прикладної математики та інформатики»

26 вересня 2018 року в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося відкриття та пленарне засідання XXIV Всеукраїнської наукової конференції «Сучасні проблеми прикладної математики та інформатики». Участь у науковому форумі, який тривав упродовж двох днів, взяли провідні фахівці у сфері інформатики та прикладної математики з України та з-за кордону.

Звертаючись до учасників конференції, проректор з наукової роботи Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський, коротко розповів про історію ЛНУ ім. Івана Франка, акцентуючи на значних досягнення українських науковців і програмістів, яких вони досягли впродовж останніх років. За словами Романа Євгеновича, фахівці у сфері програмування з України неодноразово утверджували високе наукове реноме нашої держави на міжнародній арені.

«Запорукою успіху будь-якої держави є розвиток науки і техніки. Технології ставлять перед нами все нові виклики, і саме наука дає нам можливість відповідати на них. Сучасні дослідження відбуваються на стику різних наук, і ми бачимо, що жодна ґрунтовна праця неможлива без математичної обробки результатів, без моделювання процесів чи створення фахового програмного забезпечення. Це та вісь, навколо якої обертаються наймасштабніші наукові проекти, які, зокрема, стосуються енергоощадності, медицини, економіки, харчової галузі, створення нових матеріалів, екології, інформаційних і комунікаційних технологій і, найголовніше, безпеки», – зазначив Роман Гладишевський, наголошуючи на важливості математичних досліджень у всіх сферах сучасної науки.

Декан факультету прикладної математики та інформатики Львівського університету, професор Іван Дияк акцентував увагу на великих перспективах, які відкривають для молоді професії, пов’язані з інформатикою та прикладною математикою. На підтвердження своїх слів декан поділився фактами щодо динаміки розвитку факультету прикладної математики та інформатики Львівського університету.

«Цього року на нашому факультеті відбулося відразу кілька визначних подій. Зокрема, вперше за історію на факультеті прикладної математики та інформатики навчається понад 1000 студентів. Крім того, ми активно розвиваємо англомовну магістратуру, і цього року на навчання до нас вперше приїхали магістри з іншої країни. Також ми відкрили дві нові спеціалізації: «Комп’ютерна безпека» та «Інтелектуальна обробка даних», – зазначив Іван Дияк, додавши, що динаміка розвитку і популярність факультету свідчить про високий фаховий рівень науковців Університету та значні успіхи випускників.

Після відкриття відбулося пленарне засідання. Учасники обговорювали тенденції і трансформації навчання в IT-сфері, дискутували на тему трикрокових методів мінімізації функцій, обговорювали розвиток методів комплексного аналізу і теорії збурень при моделюванні керованих процесів та інші важливі аспекти математичної науки.

Надалі конференція продовжила роботу в секціях, тематичними напрямами яких були методи скінченних і граничних елементів та їх застосування та методи розв’язування прямих і обернених задач, операторних рівнянь та проблем оптимізації.