Об’єднані традицією: в Університеті для дітей з різних регіонів України провели великодні гаївки

5 травня 2022 року на території студентського містечка Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась благодійна творча зустріч з дітками з різних куточків України, які через російську агресію тимчасово мешкають у гуртожитках Університету. Разом з викладачами та студентами факультету культури і мистецтв маленькі гості співали великодніх гаївок, водили хороводи та вивчали весняні українські народні ігри.

Учасників творчої зустрічі привітав проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар. Він побажав дітям цікавих та веселих розваг і представив колег, які організували весняне дійство. Так, з дітками працювали студенти кафедри музичного мистецтва факультету культури і мистецтв Марія Минурка, Руслана Лукіна, Юлія Хільковець, Назар Бурчак, викладачка кафедри театрознавства та акторської майстерності Христина Носовад та заступниця декана факультету Галина Бень.

Насамперед організатори події присвятили час для знайомства із юними гостями та розповіли дітям про історію і традиції відзначення Великодніх свят. Процес відбувався у формі цікавої гри, де кожен маленький учасник міг поділитися своїми думками та знаннями про найбільше християнське свято й отримати заслужені призи – іграшки, канцелярські товари і солодощі.

«Веснянки розповсюджені на всій території України, а от гаївки – є традиційними лише для західних регіонів. Спершу водили гаївки лише у селах,  але згодом люди привезли зі собою весняні звичаї і до міст. Зараз без цих традицій неможливо уявити Великодніх свят», – розповіли про українські веселощі організатори зустрічі та запросили дітей до забави.

Спершу нерішуче, а згодом все більше занурюючись у святкову атмосферу українських національних традицій, дітки виконували цікаві завдання, перевтілювались у найрізноманітніших персонажів, знайомилися з правилами ігор і цілком майстерно вирішували квести.

Загалом до програми творчого заходу входили Великодні ігри, гаївки, веснянки та водіння хороводів. Упродовж всієї події маленькі гості були дуже активними та захопленими, але найемоційнішим фрагментом свята, безумовно, стало спільне виконання пісень «Ой у лузі червона калина» та «Червона рута», які діти з різних куточків України з великою радістю змогли заспівати цілком самостійно, без допомоги дорослих.

Додамо, що свято для дітей стало продовженням циклу заходів Львівського університету, спрямованих на інтеграцію вимушено переміщених осіб у середовище українських національних традицій. Так, 21 квітня відбувся майстер-клас із писанкарства від доцентки кафедри українського прикладного мовознавства, відомої української майстрині Ірини Кметь. А перед самим Великоднем усім, хто вимушений був покинути свої домівки через російського агресора і зараз проживає в університетських гуртожитках, профспілкова організація працівників Університету подарувала великодні паски.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото