Спільнота Університету вшанувала пам’ять Героя Небесної Сотні Дмитра Чернявського

5 березня 2022 року академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка вшанувала пам’ять Героя Небесної Сотні, Героя України, студента економічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Дмитра Чернявського. Сьогодні Герой міг би відзначати своє 30-річчя.

Ректор, студенти, працівники та очільники громадських організацій Університету спільно з родиною Героя України поклали квіти до меморіальної дошки, встановленої на фасаді економічного факультету Львівського університету. Надалі за участі отця Ярослава Чухнія та капелана Університету отця Мар’яна Мисяковського відбувся чин панахиди.

Новітній Герой України Дмитро Чернявський був уродженцем Донеччини. Він трагічно загинув 13 березня 2014 року на майдані Донецька, захищаючи відхід мирних демонстрантів. 20 лютого 2015 року Дмитрові Чернявському присвоїли звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) – за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності. У 2018 році на фасаді економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка встановили меморіальну дошку на честь Героя.

Вшановуючи подвиг Героя Небесної Сотні, Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник із сумом констатував, що минуло вже вісім років відтоді, як перервався життєвий шлях Дмитра Чернявського, який був передусім Українцем. «Це велике горе для батьків, для побратимів та друзів, які його знали. Це горе для всієї України, бо він був тим, хто ніс вогонь українства. Віддаючи свій дух за духовність українства, він віддав своє життя за кожного з нас. Я глибоко переконаний, що сьогодні Дмитро був би там – на східному фронті. Водночас без таких особистостей, як Дмитро Чернявський, очевидно і сьогодні українство не заявило б про себе як про велику над європейську незламну націю», – зазначив Ректор, наголосивши на тому, що «наш обов’язок – кожному на своєму місці робити те, що впливає на розвиток нації, а відтак – на зміцнення Держави». Звертаючись до присутніх батьків Героя, Володимир Петрович подякував їм за те, «що виховали Людину, пам’ять про яку зігріває нас сьогодні».

Схиляємо голови у щирій молитві за душу Героя України. Пам’ятаймо його велику жертву в ім’я Сильної, Незалежної і Вільної Української Держави. Слава Україні! Героям слава!