В Університеті презентували Програму імені Фулбрайта на 2025 – 2026 академічний рік

28 березня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася презентація Програми міжнародних наукових обмінів імені Фулбрайта ‒ щорічних конкурсів для науковців, викладачів, випускників закладів вищої освіти та студентів старших курсів, яка реалізовується на постійній основі за фінансової підтримки Уряду Сполучених Штатів Америки.

Під час зустрічі заступниця директора Програми імені Фулбрайта в Україні, координаторка програм обміну для молодих науковців і студентів Інна Бариш розповіла про можливості, які надає Програма, умови участі у конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій, вимоги до заповнення анкет та відповідних матеріалів, а також відповіла на інші запитання, які цікавили потенційних учасників.

«Програма імені Фулбрайта – відома у всьому світі. Для її учасників відкривається унікальна можливість здійснювати незалежні наукові дослідження в американських університетах упродовж 6-9 місяців, залежно від обраної програми. Щороку Уряд США виділяє кошти на 20-25 стипендій за магістерською програмою, 15-20 ‒ для дослідників і мінімум 2 стипендії на програму для тих учасників, котрі можуть безпосередньо викладати українську мову, або допомагати її викладати в університетах США разом із американськими професорами», ‒ зазначила Інна Бариш.

За словами координаторки, у цьому контексті пріоритетним завданням для Офісу Програми імені Фулбрайта в Україні є фінансування, адже Програма передбачає повне забезпечення учасника: його стипендію, медичне страхування, додаткові кошти для придбання професійної літератури та підручників, квитки в обидва боки, візову підтримку і цілковите покриття усіх витрат під час перебування в американському університеті.  «Відповідно, для нас важливо розподілити кошти, які виділені на реалізацію Програми, таким чином, щоб якомога більше кандидатів, успішно подолавши усі етапи відбору, мали змогу отримали свою унікальну можливість для наукового розвитку», ‒ наголосила Інна Бариш.

Під час зустрічі йшлося, зокрема, про важливість ретельного ознайомлення з відповідними інструкціями щодо умов проходження конкурсу, вибору конкурсних дисциплін, кількості стипендій, рівня знань англійської мови тощо.

«Фулбрайт – це не лише професійне стажування. Це, насамперед, можливість набути нових знань та досвіду і повернутись в Україну з матеріалами для досліджень, у яких важливий американський контекст. Оскільки це програма обміну між Україною та Америкою, то учасники з нашої країни здійснюють насамперед культурну місію. А досвід, знання, контакти і налагоджені зв’язки з американськими університетами лише допоможуть вам у подальшій науковій діяльності у тій чи іншій галузі», ‒ висловила переконання Інна Бариш.

Під час заходу координаторка також коротко розповіла про деяких стипендіатів Програми, котрі нещодавно успішно завершили навчання у США, й зазначила, що багато наукових досліджень, які здійснювали учасники в Америці, сьогодні мають активне прикладне застосування в Україні в умовах війни. Інна Бариш також із гордістю додала, що деякі випускники Програми Фулбрайта сьогодні стоять на захисті України у лавах Збройних Сил.

На презентації потенційні учасники мали можливість коротко прослухати пріоритети програм на 2025-2026 академічний рік, а також умови конкурсів. За словами Інни Бариш, уся детальна інформація розміщена на сайті https://fulbright.org.ua, де можна ретельно ознайомитись із вимогами власне до українських кандидатів, а також критеріями для заповнення документів, складання тестів й анкет, а також конкурсними дисциплінами за різними напрямками – гуманітарними, суспільними, природничими, технічними і точними науками.

Окремо Інна Бариш наголосила на важливості підготовки до усіх етапів відбору кандидатів, зокрема до фінального інтерв’ю англійською мовою, яке передбачає обґрунтування мотивації потенційного учасника Програми, влучну презентацію свого дослідження, окреслення актуальності його проведення саме в університеті Сполучених Штатів Америки тощо.

«Програма імені Фулбрайта – це величезний досвід, контакти, подальша співпраця й багато іншого. Тому, індивідуальні можливості для вас, які надає Програма, а також для інституції, у якій ви працюєте – дуже великі», ‒ наголосила, підсумовуючи Інна Бариш.

Під час презентації координаторка Програми також дала відповіді на запитання потенційних учасників, які, зокрема, стосувалися організаційних нюансів подачі заявок на Програму, візової підтримки тощо.

Відзначимо, що однією із найважливіших умов участі у Програмі міжнародних наукових обмінів імені Фулбрайта є наявність українського громадянства та проживання в Україні на час проведення конкурсу. Однак, з огляду на те, що багато потенційних кандидатів зараз перебувають не в Україні, Офіс Програми імені Фулбрайта також прийматиме документи від конкурсантів, які перебувають в Україні, а також тих громадян України, які після 24 лютого 2022 року змушені були покинути країну через війну.

Програма імені Фулбрайта, яка діє з 1946 року, є популярною серед науковців у системі міжнародної освіти й адмініструється Інститутом міжнародної освіти. Зараз вона реалізовується у понад 160 країнах, надаючи можливість молодим науковцям з різних куточків світу навчатися, стажуватися та проводити наукові дослідження у США. Окрім того, Програма імені Фулбрайта надає можливість американським вченим ділитися досвідом, викладати в українських закладах вищої освіти і займатися науковою роботою в Україні.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото