В Університеті вручили сертифікати про успішне завершення програми «Доказова публічна політика: кращі практики ЄС»

9 грудня 2021 на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося вручення сертифікатів про успішне завершення онлайн-програми «Доказова публічна політика: кращі практики ЄС» Центру досконалості імені Жана Моне у рамках реалізації проєкту 599469-EPP-1-2018-1-UA-EPJMO-СоЕ: Західноукраїнський дослідницький центр з європейських студій. Програма тривала з 1 листопада по 6 грудня 2021 року у дистанційному форматі на платформі MS Teams.

Упродовж програми її учасники мали нагоду ознайомитися із практиками формування публічної політики у Європейському Союзі, а саме зі змістом принципу доброго урядування у ЄС, інституційними засадами формування політики, спільними політиками ЄС та змістом принципу верховенства як основи для правового супроводу формування і реалізації політики. Слухачі ознайомилися із поняттям доказової політики, політичним циклом, різними методиками розробки політики (зокрема, з методикою дерева проблем), основами оцінки регуляторного впливу, роботи із стейкголдерами, управління ризиками та правовими аспектами супроводу процесів формування і реалізації політик.

Слухачі мали можливість застосувати отримані знання в процесі розробки рішень для різних проблем, які актуальні для ЄС та для України в процесі європейської інтеграції і для двосторонніх відносин України з ЄС. Зокрема, учасники працювали над рішеннями щодо покращення використання українським бізнесом торгівельних можливостей на основі Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, міграційної криза на кордоні Польщі та Білорусі, проблеми енергетичної безпеки в контексті запуску Північного потоку, стратегії поводження з промисловими відходами у ЄС, можливості участі України в освітніх і наукових програмах ЄС, протидії агресії Росії щодо України тощо.

Проєкт 599469-EPP-1-2018-1-UA-EPJMO-СоЕ: Західноукраїнський дослідницький центр з європейських студій реалізовується Центром досконалості імені Жана Моне «Західноукраїнський дослідницький центр з європейських студій» у співпраці із факультетом міжнародних відносин і факультетом управління фінансами та бізнесу Львівського університету.