Відбулася Звітна наукова конференція Університету

1-8 лютого 2022 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулися секційні засідання Звітної наукової конференції Університету за 2021 рік. Упродовж тижня в онлайн-режимі на факультетах і кафедрах тривали виступи та плідні дискусії щодо найзначніших наукових досягнень минулого року, науковці презентували свої напрацювання, ідеї та винаходи й окреслювали майбутню траєкторію розвитку природничих наук та гуманітаристики в ЛНУ ім. Івана Франка.

Загалом програмою звітної конференції було заплановано 1988 доповідей. Учасники конференції працювали у таких тематичних секціях: філософські науки (102 доповіді), історичні дослідження (99 доповідей), філологічні науки (148 доповідей), іноземні мови і світова література (156 доповідей), журналістика (69 доповідей), економічні науки (207 доповідей), управління фінансами та бізнес (62 доповіді), юридичні науки (180 доповідей), міжнародні відносини (91 доповідь), педагогічні науки (97 доповідей), культура і мистецтво (97 доповідей), бібліотекознавство, бібліографія та книгознавство (12 доповідей), біологічні науки (89 доповідей), хімічні науки (58 доповідей), безпека життєдіяльності (6 доповідей), географічні науки (122 доповіді), геологічні науки (27 доповідей), фізика (49 доповідей), астрономія (15 доповідей), електроніка та комп’ютерні технології (69 доповідей), математика та механіка (161 доповідь), прикладна математика та інформатика (72 доповіді).

Нагадаємо, згідно із ухвалою Науково-технічної ради, у 2021 році Львівський університет продемонстрував вагомі здобутки в науковій роботі. Хороші наукові результати упродовж року показували і працівники, і студенти та аспіранти Університету, які брали активну участь у наукових конференціях, займалися фундаментальними дослідженнями та прикладними розробками у різних галузях науки, після чого публікували результати своїх напрацювань у всеукраїнських і міжнародних виданнях.

Незважаючи на роботу у режимі карантинних обмежень, 2021 рік був для Львівського університету періодом активного обміну науковим досвідом і знаннями. Адже упродовж минулого року в Університеті відбулися 107 наукових конференцій, з них 49 – міжнародні. Науковці виступили з 2780 доповідями на наукових конференціях. А найефективніші розробки вчених Львівського університету у 2021 році захищено 11 патентами України, з них 4 – на винаходи. До Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» подано 10 заявок, із них 2 – на винаходи.

Проректор з наукової роботи Університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський, аналізуючи напрацювання вчених Львівського університету у 2021 році та перебіг конференції, зазначив: «Вчені Університету підтримують добрі традиції якісних наукових досліджень, про що свідчать представлені на Звітній конференції матеріали. Отримані результати будуть оприлюднені як публікації у рейтингових періодичних виданнях, а також стануть основою унікальних прикладних розробок, зокрема для потреб регіону». За словами Романа Євгеновича, розробки вчених не лише сприяють розвитку цілих галузей прикладних наукових досліджень, але й інтенсифікують процес інтеграції України у світове наукове співтовариство.

«За результатами активних дискусій та обговорень вже можна окреслити основні напрямки наукової діяльності працівників Університету на найближчі роки. Приємно відзначити багатовекторність тематики досліджень, що притаманно класичному університету», – зазначив Роман Гладишевський.

Загалом багатоаспектні напрацювання науковців Університету у 2021 році, конструктивні дискусії в рамках конференції та колективний розвиток і підтримка нових ідей, безумовно, вже заклали фундамент плідної роботи, нових досліджень, винаходів та відкриттів, над якими вчені ЛНУ ім. Івана Франка працюватимуть у 2022 році.