Відбулося засідання Вченої ради Університету

29 вересня 2021 року відбулося чергове засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. Зважаючи на карантинні обмеження, засідання провели у дистанційному форматі за допомогою центру для командної роботи Microsoft Teams з перервою для таємного голосування. Головував на засіданні Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник.

Відповідно до порядку денного члени Вченої ради підтримали висунення на здобуття премії імені Є. К. Лазаренка Національної академії наук України циклу праць «Історія мінералів і мінералогії в Україні». Окрім того, Вчена рада проголосувала за висунення професора Ореста Матковського претендентом на здобуття премії імені Є. К. Лазаренка. Члени Вченої ради також заслухали питання щодо підтримки претендентів на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки.

Упродовж засідання Вчена рада заслухала питання про присвоєння Почесного звання «Заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка». Відповідно до результатів таємного голосування Почесне звання «Заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка» присвоєно доктору фізико-математичних наук, завідувачеві кафедри обчислювальної математики, професору Роману Хапку, докторові фізико-математичних наук, завідувачеві кафедри загальної фізики, професорові Василю Стаднику, докторові філологічних наук, завідувачеві кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колеси, професорові Василю Івашківу та докторові політичних наук, завідувачеві кафедри політології філософського факультету, професорові Анатолію Романюку. Також члени Вченої ради розглянули питання щодо присвоєння вчених звань доцента, професора та  старшого дослідника.

Перший проректор Університету Андрій Гукалюк презентував колегам проєкт змін до Статуту Львівського національного університету імені Івана Франка, які напередодні розглянула комісія з підготовки проєкту Статуту Університету. Йшлося про зміни, пов’язані зі вступом в дію Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Члени Вченої ради також проголосували за внесення змін до Правил внутрішнього розпорядку Університету. Відтак, відповідно до рішення Вченої ради, 7 жовтня 2021 року відбудеться Конференція трудового колективу Львівського національного університету імені Івана Франка, на схвалення якої винесуть питання про нову редакцію Статуту Львівського національного університету імені Івана Франка та внесення змін до Правил внутрішнього розпорядку Університету. Засідання відбудеться у дистанційному форматі за допомогою центру для командної роботи Microsoft Teams.

В рамках засідання Вчена рада заслухала звіт про результати заліково-екзаменаційної сесії та роботу екзаменаційних комісій в Університеті у 2020-2021 навчальному році, затвердила План підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників Львівського національного університету імені Івана Франка у І семестрі 2021-2022 навчального року та Критерії оцінювання наукової, навчально-методичної та виховної роботи факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

Відповідно до порядку денного розглянули й питання про нагородження студентів відзнакою Вченої ради Університету. Так, згідно з рішенням членів Вченої ради відповідною відзнакою нагороджено відмінницю навчання, голову профспілкової організації студентів факультету іноземних мов, голову студентської виборчої комісії Університету, заступницю голови профкому студентів, студентку четвертого курсу факультету іноземних мов Уляну Дрогомирецьку та відмінницю навчання, голову Студентської ради біологічного факультету,  членкиню Студентського наукового товариства біологічного факультету, студентку третього курсу біологічного факультету Анжеліку Кульчицьку.

Традиційно Вчена рада розглянула питання про створення разових спеціалізованих вчених рад, попередні експертизи дисертаційних робіт, рекомендацію в докторантуру та затвердження тем дисертацій. Питання колегам представив проректор з наукової роботи Львівського університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський.

Натомість проректор з науково-педагогічної роботи, соціальних питань і розвитку Володимир Качмар спільно з директором Астрономічної обсерваторії Богданом Новосядлим виступили з питанням щодо встановлення пам’ятної таблиці на західній стіні Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла. Таблиця, за словами проректора, присвячена 250-річчю Астрономічної обсерваторії, адже саме в цьому місці поряд з храмом у 1771-1785 роках була вежа Астрономічної обсерваторії Львівського університету.

На завершення засідання Вчена рада затвердила рішення Видавничої ради Університету щодо переможців конкурсу «Найкращий підручник і навчальний посібник Університету 2020-2021 навчального року».