Ректор Володимир Мельник зустрівся із Президентом Польської академії наук Єжи Душинським

15 вересня 2021 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідала делегація Польської академії наук на чолі із Президентом Єжи Душинським. Під час перебування в Університеті представники Академії наук Польщі поспілкувалися з Ректором ЛНУ ім. Івана Франка, членом-кореспондентом НАН України, професором Володимиром Мельником, проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Університету Сергієм Різником та головою Західного наукового центру НАН України та МОН України, академіком НАН України Зіновієм Назарчуком.

Під час зустрічі йшлося про пріоритети поглиблення співпраці українських і польських освітніх та наукових установ. Зокрема, Ректор Володимир Мельник наголосив, що наукова взаємодія Львівського національного університету імені Івана Франка та польських закладів вищої освіти є надзвичайно динамічною і включає в себе співпрацю як на рівні офіційних договорів між університетами, академічних обмінів, стажувань та проєктів, так і на рівні освітніх і наукових контактів між факультетами, кафедрами й окремими науковцями.

«Ефективною є та співпраця, ініціатива якої виходить від конкретних науковців, кафедр та факультетів. Нам надзвичайно приємно, що вчені Львівського університету і провідних польських закладів вищої освіти активно співпрацюють у сфері наукових досліджень та у справі реалізації важливих освітніх і культурницьких ініціатив», – наголосив Володимир Мельник і додав, що кафедра польської філології Львівського університету є однією із найкращих кафедр у світі з вивчення полоністики, які функціонують поза межами Польщі.

Президент Польської академії наук Єжи Душинський висловив вдячність Львівському університету за співпрацю із науковими та освітніми установами Польщі і наголосив, що для польської наукової спільноти взаємодія з українськими колегами є вкрай важливою. У процесі діалогу Єжи Душинський влучно відзначив, що міжнародна наукова співпраця повинна ґрунтуватися на принципі взаємної користі для наукового простору кожної зі сторін і саме таким принципом користується Польська академія наук, співпрацюючи із українськими партнерами.

Під час зустрічі сторони також обговорили питання обміну науковими знаннями, ресурсами та ідеями між українськими, польськими та іншими європейськими освітніми й науковими установами.

Крім того, представники Польської академії наук ознайомилися із експозицією Музею історії Університету.